Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Pies w domu – jaką rasę wybrać do bloku i jak się przygotować na powitanie szczeniaka!

Pandemia koronwirusa, wiele zmieniła w naszej codzienności. Zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, a społeczny dystans może wzmagać poczucie osamotnienia. Nic dziwnego, że czas ten sprzyja powiększaniu rodziny o czteronożnego przyjaciela. Pies to bez wątpienia najwierniejszy towarzysz, który swą beztroską postawą potrafi rozchmurzyć, każdy dzień. Decyzja o kupieniu, czy też przygarnięciu szczeniaka musi być, jednak dobrze przemyślana. W końcu poza zyskaniem lojalnego towarzysza, piszemy się na masę nowych obowiązków. Pierwszą kluczową kwestią jest zdecydowanie, jakiego psa wybrać!

Najlepsze rasy psów, do życia w bloku!

Jeśli nowy domownik, ma zagościć w mieszkaniu w bloku, warto wziąć pod uwagę, to jakie warunki jesteśmy w stanie mu zapewnić. Oczywistym jest, że im mniejsza rasa, tym mieszkalna przestrzeń, z jej perspektywy wydaj się być większa. Dlatego do małych mieszkań, polecane są małe rasy psów. Jednak i w tym przypadku należy pamiętać, że zwłaszcza w młodym wieku pieski potrafią być bardzo żywiołowe i psotne. Czego zatem spodziewać się po danej rasie?

Zacznijmy od najmniejszego pieska świata – chihuahua! To właściwie wielki wojownik, w maleńkim ciele. Uwielbia towarzystwo człowieka i szybko się uczy. Pieski tej rasy, potrafią być bardzo energiczne i są ciekawskie, dlatego nie należy ich lekceważyć! Chihuahua uwielbia być w centrum, więc będzie domagać się uwagi, długich zabaw i spacerów.

York shire terier, to również rasa miniaturowa, często wybierana do bloku. Mimo swych niewielkich rozmiarów, pies tej rasy jest bardzo odważny i pełen energii. Wbrew jego dostojnej urodzie, nie jest psem jedynie do przytulania i głaskania. Uwielbia ruch: bieganie i aportowanie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że to pies z włosami, zatem wymaga codziennej pielęgnacji – czesania i szczotkowania.

Świetnie klimatyzującą się w mieszkaniu rasą jest szpic miniaturowy pomeranian. Ten uroczy osobnik, uwielbia towarzystwo człowieka i bardzo się do niego przywiązuje. Nie wymaga długich, wyczerpujących spacerów i lubi być niezależny. Choć psy tej rasy mają dość spokojne usposobienie, bywają uparte, a nawet krnąbrne, Będą świetnym towarzystwem, dla cierpliwych domatorów.

Skoro mowa o psach idealnych do małych mieszkań, nie można pominąć urokliwych maltańczyków. To dość rozkoszna rasa małych psów, ponieważ uwielbia czułości i zabawy. Maltańczyki są serdeczne i towarzyskie, najchętniej nie odstępowały, by swojego ukochanego człowieka i niestety nie najlepiej znoszą rozłąkę. Są posłuszne i inteligentne, ale istotne jest, by od ich wczesnych, szczenięcych lat, zacząć naukę.

Szczeniak w domu – pierwsze chwile razem!

Jeśli jesteśmy już pewni, że to dla nas dobry moment na powitanie w domu czteronożnego przyjaciela i wybraliśmy rasę, czas przygotować odpowiednio domową przestrzeń. Trzeba przygotować się na to, że szczeniak, nie jest nauczony czystości, nie zna żadnych komend i granic tego co mu wolno. Dlatego, należy ograniczyć mu dostęp do wszelkich przedmiotów i kabli, chroniąc je przed pogryzieniem. Do momentu, aż nauczymy malucha, czystości należy zaopatrzyć się w maty chłonne. Istotne jest również zapewnienie psu legowiska i zabawek.

 

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments