Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Waleczne bliźniaczki. Srebrny debiut Niny i Soni

Piękny początek kariery w ringu zawodniczek Klubu Bokserskiego Puncher w Cieszynie. Podopieczne trenera Łukasza Brudnego wywalczyły dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w boksie. Rywalizowano w miniony weekend w Sokółce.

Obie siostry bliźniaczki stanęły do boju o złoto. Sonia Kaleta w finale kategorii wagowej do 51 kg, przegrała niejednogłośnie 2:3 z Mają Kiesek (Akademia Boksu Jaworzno), natomiast w finale kategorii do 60 kg, Nina Kaleta uległa Kindze Krówce (Sporty Walki Gostyń) 0:5.

To świetny wynik. Nagroda za pot wylewany na treningach. Gratulujemy naszym srebrnym medalistkom – mówi szczęśliwy trener Łukasz Brudny. Dodajmy, że Nina i Sonia, ćwiczą w KB Puncher od około roku. Ten start, okraszony tytułami wicemistrzyń Polski, był dla dziewcząt pierwszym w imprezie tej rangi. Oby tak dalej!