Na sygnale Oświęcim

Pijana „mamusia” miała ponad 2 promile

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci zatrzymali w Chełmku mocno pijaną 36-letnią obywatelkę Ukrainy, która miała pod opieką swojego 6-letniego syna.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, do zdarzenia doszło wczoraj (29 października).

Około 17.30 do policji wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Piastowskiej w Chełmku zatacza się kobieta, a obok niej stoi mały chłopczyk. Na miejscu policjanci ustalili, że kobieta to 36-letnia obywatelka Ukrainy i ma pod opieką swojego 6-letniego syna. Badanie stanu trzeźwości u kobiety wykazało 2,4 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, a małoletni trafił pod opiekę rodziny. Wobec 36-latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dziecka, nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, a zatem odrębny wniosek zostanie skierowany również do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – podkreśla Małgorzata Jurecka.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1910
1910
5 miesięcy temu

Dlaczego piszecie że Ukrainka? Przecież to niepoprawnie politycznie napisane jest.

Dlaczego kur a
Dlaczego kur a
5 miesięcy temu

Dlaczego jak jest pijana matka to zawsze z Ukrainy?

Czytelnik
Czytelnik
5 miesięcy temu
Reply to  Dlaczego kur a

Była objęta programem 500+?