Na sygnale Sucha Beskidzka

Pijany kierowca chciał uciec przed policjantami

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Nie dość, że 57-letni kierowca volkswagena jechał przez Kuków z prędkością sporo ponad „setkę”, to w dodatku był dość mocno wstawiony i nie miał uprawnień do kierowania pojazdem!

Wczoraj (26 września) po 16.00 policjanci z suskiej drogówki kontrolowali ruch w Kukowie. W pewnym momencie przez obszar zabudowany mknął volkswagen z prędkością aż 111 km/h.

Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ale ten na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kilkaset metrów dalej uciekinier został zablokowany przez jadący przed nim pojazd i radiowóz. Za kierownicą volkswagena siedział 57-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, bo w przeszłości zostały mu zabrane. W dodatku badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,7 promila alkoholu. Resztę wieczoru kierowca spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych suskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem, pomimo braku uprawnień, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kontynuowania jazdy. Grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments