Wydarzenia Cieszyn

Rozstrzygnięto konkurs na 540. urodziny Strumienia

Wielkie emocje, zacięta rywalizacja i świetna atmosfera panowały w Drogomyślu, gdzie odbyła się 6 edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej oraz o Gminie Strumień. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „540 urodziny Strumienia”.

Trzyosobowe zespoły, reprezentujące wszystkie szkoły z terenu gminy Strumień, odpowiadały na pytania dotyczące Strumienia i sołectw tej gminy oraz zrealizowanych projektów unijnych. Na uczniów czekały również ciekawe konkurencje sportowe. Oprócz wiedzy ogólnej jury oceniało wcześniej wykonane przez drużyny leporello (typ prezentacji) poświęcone poszczególnym sołectwom. Przy ich punktowaniu pod uwagę brana była pomysłowość, zasób umieszczonych informacji i ciekawostek oraz estetyka pracy.
Ogłoszenie wyników, po pełnej przyjaznej atmosfery rywalizacji, wzbudziło wiele emocji. Ostatecznie jury w składzie: Anna Majerek, Ewa Raszka, Renata Lach zdecydowało, że zwycięską drużyną została reprezentacja szkoły w Pruchnej, II miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu, a III miejsce przypadło szkole w Drogomyślu.
Konkurs organizowany jest od 2015 roku przy współpracy szkół i Urzędu Gminy Strumień. W tym roku nad pomysłem i przygotowaniem konkurencji czuwał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła uczestnikom zastępca burmistrz Strumienia Magdalena Suchanek-Kowalska. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Strumieniu.
Działania konkursowe wymagały zaangażowania wielu nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły i kolejny raz udowodniły, że w gminie Strumień panuje atmosfera twórczej pracy. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny projekt.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments