Bielsko-Biała Na sygnale

Pijany prowadził ciągnik. Zatrzymał go policjant po służbie

Fot. Policja

W środę około południa w Czańcu dzielnicowy po służbie doprowadził do zatrzymania 28-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym. Kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 2 lat więzienia.

W środę dyżurny Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej wracając do domu po służbie, na ulicy Górskiej w Czańcu zauważył ciągnik rolniczy, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. Bez zwłoki zawiadomił dyżurnego bielskiej komendy, który na miejsce skierował patrol z Komisariatu Policji w Kobiernicach. W tym czasie stróż prawa jechał za pojazdem czekając na dogodny moment, by uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. W pewnym momencie wyprzedził i zatrzymał ciągnik.

Na miejsce szybko dotarł patrol, który przystąpił do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a ciągnik, którym się poruszał po drodze publicznej nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia polisy OC. Kierującemu ciągnikiem grozi kara nawet 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator i sąd.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rolnik
rolnik
21 dni temu

Przy duzych powierzchniach arach az sie prosi o ciagnik GPS,autonomiczna jazde. Mozna uruchomic i udac sie pod parasolki z piwkiem.