Kultura i rozrywka Wadowice

Piknik Ukraiński w Kalwarii Zebrzydowskiej

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Sporo atrakcji szykuje się podczas Pikniku Ukraińskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ta impreza, która będzie spotkaniem integracyjnym, odbędzie się w sobotę (21 maja) w sali widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Jak podkreślają organizatorzy piknik będzie okraszony koncertem i wspólnym biesiadowaniem przy stole wypełnionym ukraińskimi potrawami.

W ramach podziękowań panie z Ukrainy, przebywające obecnie na terenie naszej gminy, przygotują tradycyjne ukraińskie potrawy. Nie zabraknie barszczu ukraińskiego, pampuszek czyli chlebka czosnkowego z Ukrainy, ziemniaków według specjalnego przepisu, żeberek oraz innych przysmaków ukraińskich – zaznaczają organizatorzy.

Spotkanie o 14.30 rozpocznie koncert Julii z Ukrainy wraz z rodziną, a także uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po koncercie zaprosimy na degustację ukraińskich potraw, przygotowanych przez naszych gości z za wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w Kalwarii Zebrzydowskiej – dodają organizatorzy, którymi są Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego oraz Szkoła Muzyczna I stopnia.

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments