Bielsko-Biała Na sygnale

Pilne! Na Karpacką runął dach budynku – ZDJĘCIA

Cztery zastępy straży pożarnej z JRG2 i OSP Kamienica wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że na ul. Karpacką w Bielsku-Białej runęła część konstrukcji dachu starego budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgłoszenie wpłynęło o godz. 11.34. – W pierwszej fazie naszych działań zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i sprawdziliśmy, czy w budynku nie ma osób poszkodowanych. Inspektor nadzoru budowlanego zadecydowała, by zburzyć szczyt lewej ściany budynku, który przy większym wietrze, mógłby runąć. Nasze dalsze działania będą polegały na zburzeniu części tej ściany – powiedział nam kpt. Bartłomiej Ćwiertnia z JRG2 w Bielsku-Białej.

Na miejscu zdarzenia była przedstawicielka zarządzania kryzysowego, inspektor nadzoru budowlanego, powiadomiono konserwatora.

– Cegły spadły aż na chodnik po przeciwnej stronie budynku, na szczęście w tym momencie nikt tędy nie przechodził – stwierdził ratownik uczestniczący w akcji.

W czasie pracy służb odcinek ul. Karpackiej jest zablokowany dla ruchu. Szacunkowy czas zakończenia akcji to godz. 16.00 i jest zależny od tego, jak szybko uda się strażakom zburzyć szczytówkę ściany budynku.

google_news