Bielsko-Biała Na sygnale

Wybuch gazu w budynku w Szczyrku

Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wybuchu gazu w budynku przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Pod gruzami zawalonego budynku mogą być ludzie.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie zdarzenia około godz 18.30. Trwa akcja ratownicza, która potrwa jeszcze wiele godzin.

Ściągane są dodatkowe siły straży pożarnej – jest już 20 zastępów. Przed chwilą dojechała także specjalna grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju.

Z informacji wynika, że pod gruzami może znajdować się nawet osiem osób w tym dzieci.

Na miejscu są również burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz komendant wojewódzki PSP Jacek Kleszczewski.

Organizowane są koparki, które będą czekały w pogotowiu.

Rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, dystrybutor gazu w regionie, Artur Michniewicz w rozmowie z TVN24 stwierdził, że przewiercony został gazociąg średniego ciśnienia. Najprawdopodobniej doszło do tego w trakcie prac budowlanych, które wykonywała zewnętrzne firma. Znaczna część Szczyrku jest odcięta od gazu.

W rumowisku znaleziono osiem ciał. 

Opublikowany przez Mirosława Jamrę Środa, 4 grudnia 2019

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krystyna40
krystyna40
1 rok temu

Dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem gazu ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie ulatniać się gaz to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Wiem, że rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie… Czytaj więcej »

Magda
Magda
1 rok temu

współczucia… jednak wolę ten Polski węgiel niż gaz, szczególnie po ostatnich badaniach pad zanieczyszczeniem powietrza, w mediach za dużo propagandy, to że Niemcy będą mieć wyłączność na sprzedaż Rosyjskiego gazu nie urzeka mnie