Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Piotr Żyła rzucił piłką. A ksiądz podał dalej

Fot. z archiwum parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu

Trwa Euro 2020, a wraz z nim zapowiadana przez nas akcja w parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. Jej proboszcz, ks. Jan Byrt, odprawił już drugie nabożeństwo, podczas którego rozdaje dzieciom piłki. O inicjatywie pisaliśmy tutaj.

– Piłki zbieramy od dwóch miesięcy. Na nasz apel odpowiedziało wiele osób, między innymi prezydent RP, wojewoda śląski, starostowie powiatów cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego, włodarze gmin Beskidzkiej 5, eurodeputowani i wiele innych osób. Wszystkim bardzo dziękujemy – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu. Ostatnio do grona ofiarodawców dołączył Piotr Żyła, mistrz z Wisły.

Skąd pomysł na wręczenie piłek najmłodszym uczestnikom nabożeństwa w beskidzkim kościele? – Dzieci przebywały bardzo długi czas w domach podczas pandemii i chcemy wyciągnąć je z domów. Chcemy, aby zaprosiły na podwórko swoich rówieśników i zaczęły grać, ruszać się i nawiązywać jeszcze lepsze relacje ze swoimi rówieśnikami. Aby potrafiły ze sobą współpracować w drużynie. By w ten sposób uczyły się też chrześcijańskiej miłości do bliźniego – wyjaśnia ks. Jan Byrt. Pierwsze nabożeństwo miało miejsce 13 czerwca, a wczoraj kolejne.

Fot. z archiwum parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu

Fot. z archiwum parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu

Ostatnie z trzech nabożeństw odbędzie się 27 czerwca.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Piotr Żyła powinien rzucić nartą. Nabożeństwa poprzez piłki? W nabożeństwach mają uczestniczyć obdarowane dzieci z piłami, które będą poświęcane?