Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Parafia gotowa do Euro 2020. Ksiądz chce rozdać dzieciom piłki

Fot. z archiwum parafii

Niebawem rozpoczynają się długo oczekiwane Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu również się do nich szykuje. W jaki sposób?

– W czasie Euro 2020 organizujemy specjalne nabożeństwa, podczas których oprócz głoszenia Słowa Bożego i uwielbiania Boga pieśnią, chcemy rozdać piłki dzieciom. Zbieramy je od dwóch miesięcy. Na nasz apel odpowiedziało wiele osób, między innymi prezydent RP, wojewoda śląski, starostowie powiatów cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego, włodarze gmin Beskidzkiej 5, eurodeputowani i wiele innych osób. Wszystkim bardzo dziękujemy – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu.

Pierwsze nabożeństwo już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca o 11.00. Kolejne w następne dwie niedziele. – Dzieci przebywały bardzo długi czas w domach podczas pandemii i chcemy wyciągnąć je z domów. Chcemy, aby zaprosiły na podwórko swoich rówieśników i zaczęły grać, ruszać się i nawiązywać jeszcze lepsze relacje ze swoimi rówieśnikami. Aby potrafiły ze sobą współpracować w drużynie. By w ten sposób uczyły się też chrześcijańskiej miłości do bliźniego – dodaje ks. Jan Byrt.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
6 dni temu

Może lepiej aby przełamać Euro 2020 rokiem 2021. Jeśli piłki to i może w kierunku dzieci też koszulki z numerami i nazwiskami gwiazd.