Wydarzenia Wadowice

Piramidy nad Skawą. Krzysztof Rutkowski na tropie

Krzysztof Rutkowski w Wadowicach. Fot. Bogdan Szpila

Detektyw Krzysztof Rutkowski twierdzi, że Wadowice są kolebką piramid finansowych na wielką skalę.

Podczas konferencji prasowej (24 czerwca) w hotelu Badura w Wadowicach detektyw ujawnił kolejną piramidę finansową na Podbeskidziu.

Według Rutkowskiego, Barbara K. i Przemysław P. wyłudzają pieniądze od mieszkańców między innymi na instalacje fotowoltaiczne. Oferując urządzenia w atrakcyjnych cenach pobierają zaliczki, po czym kontakty z pośrednikami są urywane. W trakcie konferencji wypowiadali się również pokrzywdzeni informując między innymi, że kwoty oszustw oscylują od 500 złotych do 250 tys. zł.

Zdaniem detektywa nie jest to pierwsza tego typu sprawa w rejonie Wadowic. Trwa również postępowanie wyjaśniające oszustwa popełnione przez Łukasza D., w których zostali poszkodowani mieszkańcy między innymi Wadowic, Skawiny i Krakowa.

Rutkowski przypominał także sprawę Ewy G. która w imieniu klientów zaciągała kredyty. – Ewa G. potrafiła zmanipulować nawet własną rodzinę – twierdzi detektyw. – Co więcej, potrafiła zaprzyjaźnić się nawet z komornikiem skierowanym przez sąd do egzekwowania roszczeń cywilnych w stosunku do przez nią poszkodowanych.

Rutkowski zaapelował do osób poszkodowanych w piramidach finansowych, by nie obawiali się zwrócić o pomoc do wymiaru sprawiedliwości.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
11 miesięcy temu

Rutkowski robi dobrą robote

zenek
zenek
11 miesięcy temu

Naprawdę chcecie budować swój medialny wizerunek sprawozdając konferencje prasowe organizowane przez gangstera skazane prawomocnym wyrokiem ? Nie wstyd Wam ?

Do Rutkowskiego pasuje
Do Rutkowskiego pasuje
11 miesięcy temu

powiedzenie – “złapał Turek Tatarzyna ,a Tatarzyn za łeb trzyma”

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Piramidę widzę na głowie detektywa. Jeśli Wadowice są kolebką piramid finansowych no to i kolebką zła. Trzeba szeroko omijać. Na jakie kwoty wzbogacili się naciągacze w tych piramidach? – praca detektywa.