Medalowe żniwo młodych łyżwiarzy z Cieszyna. Jesteśmy dumni z każdego zawodnika!

Pierwsze i drugie lokaty oraz liczne wysokie miejsca i ważne debiuty, to żniwo młodych łyżwiarzy figurowych z klubu KS Cieszyn, zebrane podczas zawodów w Oświęcimiu.

W dniach 04-06.11.2022 toczyły się zmagania łyżwiarzy figurowych o Puchar Ziemi Oświęcimskiej. Gospodarzem zawodów był klub UKŁF Unia Oświęcim. Rywalizacja trwała przez trzy dni od wczesnych godzin porannych. Zaprezentowali się soliści i solistki we wszystkich kategoriach wiekowych- od klas kolorowych po występy seniorek. Impreza ta przyniosła kilka znaczących osiągnięć zawodników sekcji łyżwiarstwa figurowego KS Cieszyn. Oto one:

Zariana Zapolska wygrała kategorię Junior Młodszy B, Mikołaj Słobodzian zdobył „złoto” w Klasie Srebrna U11. Brązowe medale zdobyły: Emma Kulig – Klasa Brązowa U9, Lena Witala – Klasa Wstępna U7 i Hanna Rucka – Wstępna U12 (debiut).

Warto też odnotować inne wysokie miejsca młodych łyżwiarzy KS Cieszyn. W kategorii Junior Młodszy A: 4. Julia Domagalska i 14. Amelia Wojtyna; Kat. Złota U13: 5. Kornelia Sadło, 7. Wanda Mrozek; Kat. Srebrna U11: 4. Julia Jarco; Kat. Wstępna U7: 12. Hanna Wojnar – debiut.

– Trenujemy, by założyć piękne stroje startowe i brać udział w zawodach. Kibicujemy sobie wzajemnie, oglądamy przejazdy, analizujemy oceny sędziowskie. Zawody to święto klubowe. Jesteśmy dumni z każdego zawodnika. Brawo, brawo, brawo, brawo – czytamy w informacji klubu Ks Cieszyn.