Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Pisarzowice: smog pokonany!

Absolutnie niezwykłe widowisko stworzyła młodzież z wilamowickich szkół. Na stadionie w Pisarzowicach królowały smoki.

Zanim jednak dotarły na stadion przeszły w barwnym korowodzie ulicami Pisarzowic i mieszkańcy, którzy nie byli zorientowani w czym rzecz, mieli prawo zastanawiać się, czy to jawa, czy sen, czy Polska, czy raczej Chiny, gdzie mniej więcej w ten sposób świętuje się rok Smoka.

W Pisarzowicach w centrum uwagi tak naprawdę był jednak nie smok, lecz SMOG. Uczniowie wilamowickich szkół pod przewodnictwem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach postanowili zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie powoduje zanieczyszczone powietrze. Na twarze założyli więc maski, a w ręce chwycili transparenty, na przykład z napisem: “Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. W taki sposób przemaszerowali na stadion. A tam zaprezentowali niezwykłe przedstawienie, pokazujące jak ważna jest środowisko naturalne i jak wszyscy musimy o nie walczyć.

Brawa dla organizatorów za pomysł, a dla młodzieży za wykonanie. Było barwnie, wesoło, a zarazem refleksyjnie. A wszystko to w szczytnym celu. Można powiedzieć, że młodzi ludzie z Wilamowic pokonali smog(a). Oby przykład wzięli z nich dorośli, nie tylko z Wilamowic.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments