Wydarzenia Cieszyn

Piszą petycję, bo przy drodze przybywa krzyży

Fot. Pixabay.com

Ustroń walczy o poprawę bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 941, która przecina uzdrowiskową miejscowość i jest powodem wielu kłopotów, w tym groźnych i nierzadko kończących się śmiercią wypadków.

Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach – właściciela trasy – skierowana została petycja, pod którą zbierane są podpisy. Władze miasta i mieszkańcy Ustronia zwracają się w niej z prośbą o rozwiązanie problemów komunikacyjnych na skrzyżowaniu dróg gminnych i powiatowych z DW 941.

“Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania te nie są ani łatwe, ani tanie, jednak przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Ustroń przybywa krzyży, a każdy z nich oznacza tragedię rodzin, bliskich i przyjaciół ofiar. W statystykach policyjnych dotyczących Ustronia rośnie liczba osób rannych i zabitych na drodze 941, ale to dla nas, mieszkańców miasta, nie są tylko suche liczby. Głęboko przeżywamy każdy wypadek, każdą śmierć kierowcy samochodu, motocyklisty, pieszego.
Czujemy się bezsilni wobec machiny urzędniczej, nieczułej na dramaty, które rozgrywają się na naszych oczach, ale wciąż jeszcze wierzymy, że specjaliści pracujący w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach są w stanie zaproponować rozwiązania, które będą odpowiadały naszym oczekiwaniom, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom drogi wojewódzkiej nr 941, zarówno mieszkańcom Ustronia, jak i odwiedzającym nas gościom” – czytamy w piśmie.

Podpisy można składać w redakcji “Gazety Ustrońskiej”, sekretariacie Urzędu Miasta Ustroń, Przedszkolu nr 7 na osiedlu Manhatan, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ustrońskim, w zakładzie mechaniki samochodowej Piotra Rakowskiego przy ulicy A. Brody, w przychodni zdrowia w Nierodzimiu, przedszkolu “Chatka Puchatka”.

Petycję można podpisywać także on-line tutaj.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiu
Rysiu
7 miesięcy temu

Kto jest kompetentny, by ustawowo zakazać stawiania krzyży i zniczy w miejcach wypadków, w pasie drogowym bo uważam że wła#ciwym miejscem jest cmentarz

Adi
Adi
7 miesięcy temu

Niech podpisują, nic to nie da. Może by się pomodlić do Boga, on ma taką moc.