Wydarzenia Wadowice

Spór o metry

Fot. Bogdan Szpila

Obrady Komisji Praworządności i Spraw Obywatelskich Rady Miejskiej w Wadowicach zdominował… alkohol.

Wśród poruszanych tematów sporo miejsca poświęcono walce z uzależnieniem od alkoholu. Debata jak najbardziej na miejscu, bowiem w wadowickiej gminie alkohol można kupić w 104 sklepach oraz w kilkudziesięciu lokalach gastronomicznych. W ubiegłym roku mieszkańcy gminy (wspomagani przez turystów) na „procenty” wydali 57 milionów złotych.

Jednym z wątków debaty obrad komisji była odległość punktów sprzedaży alkoholu od tzw. miejsc chronionych – między innymi szkół. Obecnie w Wadowicach poobwiązuje odległość 100 metrów, padła natomiast propozycja, aby było to 50 metrów.

Na taką odległość od szkół nie zgadza się radny Mateusz Klinowski, argumentując między innymi, że sformułowania w propozycji uchwały, np. „Bez napotkania naturalnych lub sztucznych przeszkód”, czy „Wzdłuż osi drogi wewnętrznej” są niejasne i mogą wykorzystywane zarówno przez przedsiębiorców jak również przeciwników ewentualnych lokalizacji. Zapowiada się gorąca sesja (20 listopada) Rady Miejskiej…

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Spór o pietruszkę choć przy dzisiejszych cenach pietruszki nie jest to przysłowiowe “bez znaczenia”. Jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, nie tak dawno była akcja modyfikowania w samorządach przepisów lokalnych i można to było zrobić.Widać, że brak pomysłów w komisji, o szerszym znaczeniu w tytule komisji.