Na sygnale Wadowice

Złodzieje i paserzy w potrzasku

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali dwóch złodziei podejrzanych o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz dwóch paserów, którzy nabywali skradzione przedmioty.

W ostatnim czasie andrychowski komisariat otrzymał kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło na terenie miasta. Zaangażowani w sprawę  detektywi Wydziału Kryminalnego, uzyskali w tym zakresie szereg informacji, które pozwoliły na ustalenie sprawców tych przestępstw. 13 listopada kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania dwóch wytypowanych złodziei, jednocześnie zatrzymując w jednym z nich 22-latka. Drugi z mężczyzn (19-latek) został zatrzymany następnego dnia na terenie Andrychowa w wyniku wielogodzinnej obserwacji terenu i pościgu.

W ramach prowadzonego postępowania, do którego włączono kilkanaście spraw prowadzonych przez andrychowski komisariat, zatrzymanym 19 i 22-latkowi przedstawiono łącznie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

Łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, pieniądze i odzież. Straty jakie spowodowali włamywacze szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.  Sprawa ma charakter rozwojowy z uwagi na fakt, że nie wszystkie przestępstwa kradzieży z włamaniem do samochodów zostały zgłoszone organom ścigania.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dwóch paserów, którzy nabywali od 19 i 22-latka skradzione przedmioty. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Ponadto w mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 53 gramy amfetaminy, za co dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna był także poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do Zakładu Karnego. Wobec drugiego z mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments