Wydarzenia Wadowice

Place zabaw jak złoto

Fot. UG w Stryszowie

Wielką frajdę sprawiono dzieciom w Stroniu i Zakrzowie. Przy tamtejszych szkołach podstawowych otwarto bogato wyposażone place zabaw. W przyszłym roku podobne mają powstać w trzech innych miejscowościach gminy stryszowskiej – w Łękawicy, Dąbrówce i Stryszowie.

Budowa dwóch niemal identycznie wyposażonych placów zabaw pochłonęła 273,3 tys. zł, z których 158,9 tys. zł gmina Stryszów pozyskała poprzez Lokalną Grupę Działania „Gościniec 4 Żywiołów” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. Przedsięwzięcia nazwane „Zabawa pod chmurką” są bowiem częścią realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresie zwiększania ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-turystycznej i kulturalnej. Oba place zabaw są w pełni dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy. Obiekty są monitorowane i oświetlone, więc z jednej strony nawet jesienną porą będzie można bawić się na nich do późnych godzin, ale i odwiedzający je muszą pamiętać, że są „obserwowani” i winni stosować się do obowiązujących na placach regulaminów.

Dzieci w regulamin patrzeć raczej nie będą, gdyż i czytać zapewne nie wszystkie potrafią, a i moc atrakcji sprawia, że myślą tylko o tym, by jak najszybciej z nich skorzystać. Na utwardzonych działkach, a następnie pokrytych nawierzchnią tłumiącą ewentualne upadki ustawiono (na obu placach) przede wszystkim tzw. zamek, czyli zestaw składający się z czterech wież, zjeżdżalni, trzech drabinek, czterech mostków (2 to podesty i po jednym linowym i rurowym), stożek, huśtawkę podwójną i pojedynczą typu bocianie gniazdo, karuzelę, trzy bujaki sprężynowe i piaskownicę. Pilnujący pociech rodzice mogą wygodnie rozsiąść się na dwóch ławkach.

google_news