Na sygnale Sucha Beskidzka

Plantacja konopi indyjskich i trzech zatrzymanych

Fot. KPP Sucha Beskidzka

W jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Bystra-Sidzina policjanci odkryli plantację konopi indyjskiej liczącej 311 krzewów i ponad 1 kg gotowego suszu roślinnego.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z mundurowymi z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej uzyskali informację, że w jednym z domów w gminie Bystra-Sidzina może się znajdować się plantacja konopi indyjskich.

Na miejscu mundurowi usłyszeli głosy wewnątrz budynku gospodarczego i wyczuli charakterystyczny zapach konopi. Z uwagi na to, że nikt nie chciał otworzyć drzwi do budynku, policjanci weszli siłą do środka. Tam zastali dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego w wieku 50 i 37 lat oraz 22-latka z powiatu suskiego. Podczas przeszukania budynku gospodarczego ujawniono plantację marihuany wraz z profesjonalnie wyposażoną infrastrukturą. Podobny sprzęt wraz z krzewami konopi znajdował się w sąsiednim budynku mieszkalnym. Łącznie podczas przeszukania policjanci ujawnili 311 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Zabezpieczono rośliny i całość sprzętu, który służył do uprawy krzewów. Mężczyzn zatrzymano. W czasie przesłuchania tłumaczyli się oni, że plantację prowadzili „na własny użytek”. Cała trójka usłyszała zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Podejrzanym grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

Fot. KPP Sucha Beskidzka

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mecenas
Mecenas
11 miesięcy temu

Jacy to zdolni odkryli ale informacje od kapusia>chyba są jasnowidzami.

Jaco
Jaco
11 miesięcy temu

Brawo milicyjne d****e, sukces jak nie wiem.