Cieszyn Na sygnale

Plantacja marihuany w Chybiu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali dużą plantację marihuany w Chybiu.

– Kilkumiesięczna praca funkcjonariuszy CBŚP z Chełma i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziła do likwidacji jednej z najlepiej zorganizowanych upraw konopi indyjskich. Funkcjonariusze namierzyli posesję w powiecie cieszyńskim, na której została zbudowana cała instalacja do uprawy. Kiedy weszli do budynku przemysłowego w miejscowości Chybie okazało się, że plantacja mieści się na dwóch piętrach. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Marka K. z Niemiec – organizatora uprawy i dwóch jego współpracowników – 35-letniego Marka F. z Bochni i 33-letniego Krzysztofa S. z Wisły – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Plantacja wyposażona była w kompleksowe systemy oświetlenia, nawadniania, wentylacji, kontroli wilgotności oraz nawożenia, które nadzorowane były przez zestaw urządzeń monitorujących parametry wpływające na szybki wzrost roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2,5 tysiąca krzewów w różnym stanie wzrostu, 65 kilogramów gotowego suszu, 15 litrów oleju konopnego. Jak informuje CBŚP, z zabezpieczonych roślin przestępcy mogli uzyskać 700 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 11 milionów zł, natomiast gotowe i przeznaczone do sprzedaży narkotyki, które wpadły w ręce policji, mogły im przynieść ponad milion zł. Zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments