Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Plenerowa atrakcja w Czechowicach-Dziedzicach. Nowy park ze stawem – ZDJĘCIA

Czechowice-Dziedzice wzbogaciły się o kolejny park. Na terenie położonym pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi i Rumana oddano w maju do użytku kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy o powierzchni ok. 1,5 ha. Inwestycja o wartości 4,3 mln zł została w dużej części sfinansowana ze środków unijnych.

Park św. Barbary w osiedlu Barbara znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnej pod względem architektonicznym bryły kościoła św. Barbary. W skład nowego kompleksu rekreacyjnego wchodzi staw z pomostem i pływającą fontanną (demontowaną na okres zimowy), alejki spacerowe, zieleń, place zabaw dla dzieci oraz obiekty małej architektury.

Utworzono m.in. wyodrębnioną przestrzeń umożliwiającą organizowanie niewielkich imprez plenerowych, z dwoma stopniami po dwóch stronach, spełniającymi rolę mini-widowni. W parku są również miejsca dla miłośników jazdy na rolkach, a także specjalna górka z punktem widokowym.

Warto odnotować, że sposób zagospodarowania kompleksu był efektem konsultacji społecznych z zainteresowanymi mieszkańcami. W słoneczne dni świeżo utworzony park cieszy się sporą popularnością. (luz)

fot. Z. Lubowski

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments