Na sygnale Żywiec

Pływali na rowerkach wodnych po alkoholu

Fot. KPP Żywiec

Aż trzykrotnie musieli wczoraj (6 czerwca) interweniować policjanci motorowodniacy pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim wobec pijanych osób na rowerkach wodnych.

Jak informuje żywiecka policja tuż przed 14.00 policjanci podpłynęli do 21-latki, która wspólnie z 18-latkiem korzystała z rowerku wodnego.

Oboje byli w stanie po użyciu alkoholu. Kilka godzin później 20-latek pływał rowerkiem wodnym również będąc w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy za załamanie prawa otrzymali mandaty. Tym razem, na szczęście, nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia. W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające – apeluje żywiecka policja.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dziadek
Dziadek
5 dni temu

Zastanawiam sie dlaczego po alkoholu a nie po wodzie.

Drobnoustrój
Drobnoustrój
6 dni temu

Przykład z prądem wody płynie

Oset
Oset
7 dni temu

Klakła 😀