Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Złote gody w czasach pandemii

Jolanta i Witold Nawroccy Fot. Anna Bielak

Po raz kolejny w tym roku bielscy małżonkowie odebrali w ratuszu medale, życzenia i upominki za długoletnie pożycie małżeńskie. Z uwagi na pandemię od ponad roku, te niegdyś bardzo uroczyste spotkania w Urzędzie Stanu Cywilnego z udziałem prezydenta miasta, mają obecnie bardzo skromną oprawę. Pary małżeńskie zjawiają się w USC pojedynczo i indywidualnie odbierają wyróżnienia. Taka skromna uroczystość miała miejsce 2 czerwca.

Tego dnia 50 rocznicę ślubu obchodzili w ten sposób państwo: Urszula i Jan Gawłowie, Krystyna i Henryk Górowiczowie, Lidia i Ryszard Herzykowie, Władysława i Piotr Hołowaczowie, Maria i Józef Jakubcowie, Wanda i Jan Jachniccy, Julia i Stanisław Kaczmarczykowie, Maria i Marian Konieczni, Teresa i Stanisław Krzemieniowie, Jolanta i Witold Nawroccy, Wiesława i Jerzy Rozmusowie, Stanisława i Stanisław Śliwowie, Anna i Jan Targońscy oraz Marianna i Andrzej Wandzlowie. Do Urzędu zaproszeni byli też : Marianna i Krzysztof Czernkowie, Barbara i Tadeusz Faberowie, Irena i Jan Marczakowie, Teresa i Kazimierz Wolińscy świętujący 60-lecie małżeństwa oraz Urszula i Zbigniew Mordarscy, którzy zawarli związek małżeński 65 lat temu. Najserdeczniejsze gratulacje przyjęli też Natalia i Mieczysław Wandzlowie, którzy wspólnie przeżyli 70 lat.

Jednocześnie urzędnicy przypominają, że pary mieszkające w Bielsku-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada do końca listopada 2021 roku mogą zgłaszać ten fakt do bielskiego USC osobiście lub telefonicznie (33 4701213, 33 4701211) Umożliwi to wszczęcie procedury zmierzającej do nadania im przez prezydenta państwa Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Baśka
Baśka
3 miesięcy temu

Moi dziadkowie świętowali złote gody w tamtym roku jak był pierwszy lockdown i nie było jak ich odwiedzić. Ale za to zadzwoniłam do nich zrobiłam pyszne ciasto i kupiłam roombę, aby pomagała im w sprzątaniu. Rodzice wszystko dostarczyli. A parę miesięcy później zrobiliśmy mini imprezkę dla najbliższej rodziny 🙂