Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Po czym poznać kuchnię dla dzieci najwyższej jakości? (TOP5)

Kuchnia dla dzieci to jeden z najbardziej tradycyjnych zestawów do zabawy, jaki możesz podarować dziecku. Jak wybrać dobrej jakości produkt, który będzie nie tylko bezpieczny, ale też wartościowy pod kątem edukacyjnym? Podpowiadamy.

Wiele dzieciaków już od najmłodszych lat fascynuje się kuchnią i pragnie pomagać rodzicom przy przygotowywaniu posiłków. Innym z kolei niekoniecznie zaprząta to głowę. Niezależnie od tego, jakie jest nastawienie Twojego malucha, kuchnia dla dzieci z dużym prawdopodobieństwem okaże się trafionym prezentem. Pozwala w końcu na stworzenie przestrzeni, którą dziecko może zorganizować całkowicie na własną modłę. Uczy go porządku, rozwija fantazję, a do tego również opiekuńcze odruchy.

Kuchnie dla dzieci

Na rynku można znaleźć wiele wariantów kuchni dla dzieci wyposażonych w różne zestawy elementów. To dość popularna zabawka, chętnie umieszczana nie tylko w domach prywatnych, ale i przedszkolach, i żłobkach. Przede wszystkim ze względu na to, że umożliwia zbiorową zabawę i naukę współpracy w grupie. Niestety, wiele z tych wyrobów nie cechuje się najwyższą jakością. Często powstają z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, które zdecydowanie nie są najlepszym wyborem – nie tylko ze względu na zdrowie dziecka, ale i ekologię. Ponadto, ich trwałość nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zależy ci na kupnie kuchni zabawki dla dziecka najwyższej jakości, podsuwamy ci kilka wskazówek, które mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Po pierwsze: materiał inny niż plastik

Konsumenci coraz częściej szukają alternatywy dla plastiku, który, jak powszechnie wiadomo, nie jest surowcem przyjaznym planecie. Rozkłada się dziesiątki tysięcy lat, przyczyniając się do powstawania mikrowłókien, które można znaleźć w powietrzu i wodzie. Niestety, w branży zabawkowej plastik wciąż dominuje, choć przybywa firm, które wychodzą naprzeciw potrzebom Klientów, proponując eko-zamienniki. Przykładem jest Dollo.pl – znany dystrybutor zabawek, w tym zabawkowych kuchni dla dzieci, który ma w swojej ofercie niemal wyłącznie wyroby drewniane.

Po drugie – standard wykończenia

Przyglądając się elementom dołączonym do zestawu kuchni dla dzieci do zabawy, warto zwrócić uwagę na standard wykończenia. Jako że jest to zabawka przeznaczona dla mniejszych dzieci, poszczególne części muszą być całkowicie bezpieczne dla malucha. Oznacza to brak jakichkolwiek ostrych krawędzi czy wypustek, a które może się skaleczyć czy oderwać je i przez przypadek połknąć. Z tego samego powodu elementy nie powinny być zbyt małe. Kto wie, co przyjdzie do głowy małemu kuchcikowi – prewencja jest niezwykle ważna!

Kuchnie dla dzieci

Po trzecie – różnorodność elementów

Dobrze zaprojektowane kuchnie zabawkowe dla dzieci są pełne różnorodnych części, co zwiększa ich potencjał edukacyjny. Zwróć uwagę przede wszystkim na narzędzia, jakie znalazły się w zestawie – bazując na nich, możesz uczyć malucha kuchennych manewrów.

Po czwarte – design

Nowoczesne kuchnie zabawki zaprojektowane są w sposób atrakcyjny wizualnie. Wybierz taką, która przyciągnie uwagę malucha różnorodnością kolorów i fantazyjnymi kształtami. Zazwyczaj są one nieco obłe, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka.

Po piąte – mobilność

W wielu domach zabawki nie mają stałego miejsca, a stale wędrują. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy przestrzeń jest na tyle mała, że wymaga manewrów przy jakiejkolwiek wizycie. Dlatego warto zwrócić uwagę na mobilność tak dużej zabawki. Jeśli z łatwością możesz ją złożyć i rozłożyć oraz przenieść w inne miejsce, komfort użytkowania z pewnością będzie większy.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments