Na sygnale Oświęcim

W korycie Soły znaleziono kości! Prawdopodobnie ludzkie!

Fot. KPP w Oświęcimiu

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy ustalają okoliczności w jakich w korycie Soły  znalazły się kości, prawdopodobnie ludzkie. Na dwie natrafiła grupa nastolatków w trakcie wycieczki rowerowej, natomiast pięć kolejnych znaleziono w wyniku dalszych poszukiwań prowadzonych w korycie.

We wtorek, 30 czerwca, po południu dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie od grupy nastolatków z gminy Oświęcim, dotyczące znalezienia dużych kości w korycie rzeki Soła w rejonie ulicy Kamieniec w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli  dwie kości, które leżały w korycie rzeki na żwirze pozostałym po opadającej wodzie.

W trakcie tzw. penetracji prowadzonej wspólnie ze strażakami, tuż pod lustrem wody, znaleziono pięć mniejszych kości. O ich odkryciu został powiadomiony prokurator, który po przybyciu na miejsce nadzorował oględziny.

Kości zostały zabezpieczone do badań,  na podstawie których biegli  z zakresu medycyny sądowej postarają się określić z jakiego okresu pochodzą, a po potwierdzeniu, że są to kości ludzkie będzie możliwe określenie wieku oraz płci osoby do której należały. W takim przypadku, w trakcie badań zostanie również określony profil DNA, który być może pozwoli na ustalenie czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby. Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują zgłoszenia zaginięć osób, które do tej pory nie zostały wyjaśnione.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments