Wydarzenia Wadowice

Po Lgocie wałęsają się psy. Urzędnicy zamieścili ich zdjęcia

Fot. UG Tomice

To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia gmina, gdzie narasta problem z wałęsającymi się psami. Ale w gminie Tomice urzędnicy na stronie internetowej zamieścili zdjęcia psów biegających bez nadzoru po jednym z sołectw.

Urząd Gminy Tomice podkreśla, że we wtorek (12 marca) pracowników poinformowano, że w Lgocie na ulicach Podlas, św. Anny i Podgórskiej biegają psy bez żadnego nadzoru ze strony właścicieli.

– Po weryfikacji okazało się, że mieszkańcy często wypuszczają swoje psy luzem, bez żadnych zabezpieczeń, które stanowią zagrożenie dla przechodniów, w szczególności dzieci idących do szkoły. Informujemy, że opiekę nad psem należy sprawować w sposób gwarantujący bezpieczeństwo w miejscu publicznym. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń podlega karze grzywny do 250 zł. W ostateczności sprawa może nawet trafić do sądu – zaznaczają samorządowcy z Tomic, którzy na internetowej stronie Urzędu Gminy zamieścili zdjęcia psów biegających bez nadzoru w Lgocie.

Fot. UG Tomice

Fot. UG Tomice

Fot. UG Tomice

Fot. UG Tomice

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wałęsa
Wałęsa
2 miesięcy temu

się jakiś po wsi i robi zdjęcia sympatycznym kundelkom .Byłoby to może i miłe gdyby nie ukryte wredne intencje autora .Jest regułą ,że nienawiść do zwierząt i wredność do ludzi chodzą w parze .Tylko źli ludzie mają jakieś problemy ze zwierzętami.

co zrobić
co zrobić
2 miesięcy temu
Reply to  Wałęsa

Walczymy cały czas o wolność, zwierzęta domowe wolności jeszcze sobie nie wywalczyły

uszy do góry
uszy do góry
2 miesięcy temu

Pięknie uszy stawiają te pieski, za ogrodzeniem tak by nie stawiały

Zoofil
Zoofil
2 miesięcy temu
Reply to  uszy do góry

I to jest takie podniecające

KMG Podbeskidzie
KMG Podbeskidzie
2 miesięcy temu

A myśliwi zeza mają? Czy im szkoda na ołów

nie wiadomo
nie wiadomo
2 miesięcy temu

Czyli wystarczy ze strony urzędu zamieścić zdjęcia, wystosować apel i podkreślić?