Wydarzenia Cieszyn

Z ministerialnej puli do Wisły, Strumienia i Cieszyna. Kto zgarnął najwięcej?

Fot. Poglądowe

Ponad 9,5 mln zł popłynęło na infrastrukturę domów kultury. W sumie pieniądze decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego otrzymało 78 zadań, w tym aż trzy z powiatu cieszyńskiego! Kto cieszył się z pieniędzy?

Program „Infrastruktura domów kultury” ma na celu zapewnienie optymalnych warunków dla działalności w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury. W jego ramach z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowane są prace modernizacyjne oraz rozbudowa domów i ośrodków kultury, jak również centrów kultury i sztuki. W sumie w szranki stanęło przeszło 800 projektów.

I tak z pieniędzy cieszyć się będą Wiślańskie Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca im. J. Marcinkowej z Cieszyna oraz Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury w Strumieniu. W sumie do powiatu cieszyńskiego popłynie 147 tys. zł. Największe wsparcie zyskał projekt zakupu systemu nagłaśniającego do MGOKu w Strumieniu. Na ten cel udało się zgarnąć 74 tys. zł. Z kolei cieszyński zespół z ministerialnej puli na doposażenie ogniska muzycznego otrzymał 44 tys. zł. Wiślańskiemu Centrum Kultury udało się pozyskać 29 tys. zł na “Kino marzenie”, czyli na zakup wyposażenie na potrzeby prowadzenia zadań kulturalnych w Wiśle.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiedza
Wiedza
3 miesięcy temu

Janka ogarnij się😳 jak miałaś inflacji 18) ℅ i kasa z podatków szła do pisiorów to było fajne? Przecież pisior Mati przedłużył brak VATu tylko do marca. Zacznij myśleć. Jak myślisz co by zrobił gdyby rządził ?inflacja za Pana Tuska jest obecnie 2,8℅ jak chcesz pisać to pisz MĄDRZE

Janka
Janka
3 miesięcy temu

Ruda wrona się odkuje z podwyżki 5%Vat-u na żywność, zedrze z najuboższych.

armagedon
armagedon
3 miesięcy temu
Reply to  Janka

Jan jeszcze wie, że odkucie będzie większe z odmrożenia cen prądu, podwyżek paliwa ponad 5,19 i jeszcze jeszcze.

taka sytuacja
taka sytuacja
3 miesięcy temu
Reply to  Janka

Żadna podwyżka VAT a powrót.

nie rozumiem pisania
nie rozumiem pisania
3 miesięcy temu

Pani redaktor, informacja na B24 to nie informacja na GZC, region jest znacznie szerszy, wypada wspomnieć gdzie jeszcze kto w regionie więcej