Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Po makowskim bruku

Blisko 200 osób rywalizowało w tegorocznym, XXIX Międzynarodowym Biegu Ulicznym po Ziemi Makowskiej.

Na starcie (3 lipca) stanęły dzieci, nastolatkowie i zawodnicy mający w swoim dorobku zwycięstwa w prestiżowych międzynarodowych zawodach. Nie zabrakło znanego w maratońskim świecie Janusza Wójcika z Grzechyni, mistrza Polski w maratonie z roku 1994. Wójcik ma za sobą udział w 124 maratonach, z których 20 wygrał! Biega na różnych dystansach, a dotychczas pokonał trasę o długości 180 tys. kilometrów, czyli jest w… pół drogi na Księżyc!

Przed południem rywalizowały najmłodsi, a po południu na linii startu stanęli nastolatkowie i dorośli. Trasa biegu głównego wynosiła 10 km, rywalizowano również na dystansach 5 km (dorośli) oraz 2,78 km (juniorzy). Na trasie 5 km walczyli także miłośnicy Nordic Walking.