Wydarzenia Bielsko-Biała

Po protestach będą nowe projekty odnowienia bielskich parków miejskich!

Fot: Kuba Jarosz

Decyzją prezydenta Bielska-Białej park Włókniarzy oraz za ratuszem będą rewitalizowane według nowych projektów, które uwzględnić mają miejscowe prawo chroniące drzewa

Dzięki postawie społeczników z grupy „Bielszczanie dla Drzew”, którzy jako pierwsi wskazali na zagrożenie związane z planowaną rewitalizacją parku Włókniarzy na podstawie starego projektu, proces ogłoszenia przetargu został właśnie wstrzymany. Oznacza to, że wspomniany park, a także park za bielskim ratuszem, będą rewitalizowane zgodnie z październikowym zarządzeniem władz miasta w sprawie ochrony drzew podczas inwestycji. Sprawą przygotowania nowych projektów zajmie się ogrodnik miejski.

Zapowiedziana rewitalizacja wspomnianych parków wywołała spore kontrowersje i oburzenie społeczników, bo pomimo obowiązywania lokalnego prawa chroniącego drzewa podczas inwestycji, miała on być dokonana według starych zasad. Powodem miało być, w przypadku zmian w projekcie, utracenie dotacji unijnej na prace w parkach.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
4 miesięcy temu

Opracowanie dokumentacji – 5 mln – stać nas….

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Jak to nie aktualizuje się projektów zgodnie z nowymi przepisami lub wydaje się nowe przepisy bez uwzględnienia projektów do realizacji. Ktoś tam nie panuje nad sytuacją.