Wydarzenia Cieszyn

Nowa karetka dla Skoczowa

Fot. UG w Skoczowie

Skoczowska stacja Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o nową karetkę. Oficjalne przekazanie mercedesa sprintera z napędem na cztery koła, którego wartość wynosi ponad 495 tys. zł, miało miejsce dzisiaj.

Zakup został sfinansowany ze środków własnych Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Odbioru pojazdu dokonali m.in. burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Jan Chrząszcz, pierwszy wicewojewoda śląski, Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego oraz Jan Kawulok, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

Dotychczasowy pojazd służył ratownikom blisko 10 lat, mając około 550 tys. km przebiegu. Zakup nowego jest niezwykle ważny, gdyż skoczowska stacja – z uwagi na doskonałe skomunikowanie z całym powiatem – jest najbardziej obciążoną jednostką w naszym regionie.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stella
Stella
4 miesięcy temu

Dokładnie jak przedmówcy piszą to mieszkańcy powiatu mogą się cieszyć.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Zmienić narrację pojazd nie służył nie służy ratownikom lecz mieszkańcom powiatu i to mieszkańcy cieszyć się powinni że mogą liczyć na nowocześniejszą że tak nazwę pomoc,a nie ratownicy ratownicy cieszyc się będą jak zarobki będą mieli większe p. Kawulok

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Po co tak dużo do odbioru karetki? Jeśli odbierano to ktoś przekazywał. Kto? Po jednym przekazującym kluczyki i odbierającym (kierowcy) i wystarczy.

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

hemengildzie von kupsko – nikogo twoje przemyślenia nie interesują

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Zainteresowały Marka. Zgodnie z propozycją Marka to mieszkańcy powinni witać, cieszyć się nową karetką. Zgoda.