Bielsko-Biała Na sygnale

Po wypadku śmiertelnym specjalny zespół oceniał drogę

Zdjęcia: KMP B-B

Końcem stycznia na ulicy Krzemionki w Bielsku-Białej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 83-letni pieszy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo. W środę (6 lutego) w miejscu zaistniałego zdarzenia zebrał się specjalny zespół, by sprawdzić i ocenić funkcjonowanie organizacji ruchu i elementów infrastruktury drogowej na danym odcinku drogi.

– Przyczyną ponad 90% wypadków drogowych jest tzw. czynnik ludzki. Jednak uczestnicy ruchu poruszają się w określonym otoczeniu drogi, które niejednokrotnie nie wybacza błędów. Od ponad roku w miejscu, w którym doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym powoływany jest „Zespół badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym”. Zadaniem zespołu jest określenie, czy do wypadku doszło wyłącznie na skutek błędu ludzkiego czy też występowały w otoczeniu drogi inne czynniki, które miały związek z jego zaistnieniem – mówi Roman Szybiak, pełniący obowiązki rzecznika prasowego bielskiej komendy.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zespół powoływany jest przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. W jego skład oprócz przedstawicieli drogówki wchodzi biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz przedstawiciele zarządcy drogi i urzędu miasta. Po przeprowadzonej lustracji komisja ustaliła, że w miejscu, gdzie doszło do wypadku w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zasadne jest wybudowanie chodnika dla pieszych oraz doświetlenie rejonu przystanku autobusowego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments