Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Pobiegnij po istebniański bruclik. Trwają zapisy

Fot. Głos Ziemi Cieszyńskiej

Te znane już w regionie i poza nim zawody odbędą się w niedzielę 5 lutego. Jak się do nich zapisać?

– Biegi narciarskie w naszym regionie są niezwykle popularną dziedziną sportu, uprawianą przez wiele grup wiekowych zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Mają one bogatą historię, którą przez wiele lat tworzyło grono znakomitych biegaczy zdobywając liczne mistrzostwa i
tytuły. Pośród nich również Bieg Narciarski „O Istebniański Bruclik” posiada swoje kilkudziesięcioletnie tradycje oraz bogatą historię.
Jest to bowiem jeden z najstarszych biegów narciarskich organizowanych w Polsce oraz największa impreza narciarska w regionie. Zawody te
cieszą się wielką popularnością wśród amatorów biegówek z całego kraju i z zagranicy, dzięki czemu zyskały miano biegu międzynarodowego. Rokrocznie startują w nim dziesiątki zawodników w wieku od juniora po seniora. Nasza impreza ma typowo regionalny charakter, a ponadto wliczana jest – podobnie jak poprzednia edycja – do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów – takimi słowami zachęca do startu w biegu Oliwia Szotkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Tegoroczna 48. Edycja Międzynarodowego Biegu „O Istebniański Bruclik”  odbędzie się w dniu 5 lutego 2023 roku. Biec będzie można trasą pięcio lub piętnastokilometrową, oczywiście na Kubalonce. Weryfikacja rozpocznie się od godz. 8.30, a starty zawodników od godz. 10.00. Opłata startowa wynosi 50 zł.  Zapisywać się można za pomocą formularza na stronie www.istebna.eu do środy 1 lutego i do tej daty należy też wnieść opłatę za bieg, aby być umieszczonym na liście startowej.

google_news