Wydarzenia Wadowice

WOŚP nad Skawą. Akcję zainaugurowali fani morsowania | ZDJĘCIA

Fot. Bogdan Szpila

W powiecie wadowickim setki wolontariuszy nie bacząc na niską temperaturę i przejmujący, zimny wiatr, od wczesnego ranka zbiera datki do puszek oznakowanych logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kwestom towarzyszą licytacje, koncerty, zawody sportowe. Akcję zainaugurowali fani morsowania. Jezioro Mucharskie nie było pokryte lodem, jednak wejście do wody przy ujemnej temperaturze powietrza wymagało mnie lada hartu ducha i odpornego organizmu. Z zimowej kąpieli pod bacznym okiem druhów OSP z mucharskiej gminy, w takt muzyki granej przez orkiestrę dęta OSP z Choczni, skorzystało ponad osiemdziesiąt osób. Po wyjściu na brzeg można było rozgrzać się w przenośnej saunie lub przy ognisku, wzmocnić pysznościami z grilla i łakociami sprezentowanymi przez KGW działające w mucharskiej gminie i panie ćwiczące wspólnie na zajęciach fitness.

Kilka tysięcy osób przewinęło się przez wadowicki rynek, gdzie kwestom towarzyszyły między innymi pokazy ratownictwa w wykonaniu GPR OSP Kęty, ratownictwa drogowego (umiejętności godne profesjonalistów zaprezentowała dziecięca drużyna pożarnicza „Siekieratki” OSP w Witanowicach), pokaz musztry uczniów ZDZ Wadowice, nie zawiedli właściciele psów maszerując (czwarty rok z rzędu) ze swoimi pupilami przez miasto. A w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach liczne atrakcje czekały na fanów muzyki na żywo. Pieniądze na WOŚP można było również przekazać licytując, a do wygrania był między innymi lot samolotem, malowanie dachu budynku jednorodzinnego, przejażdżki samochodem terenowym i podrasowanym fiatem 126p, gadżety sportowe…

Fot. Bogdan Szpila

Fot. Bogdan Szpila
navigate_before
navigate_next

google_news