Wydarzenia Cieszyn

Pochowają dzieci utracone

Grób Dzieci Utraconych w Cieszynie. Fot. mat. prasowe.

W poniedziałek, 15 kwietnia o godz.15.00 w kościele św. Elżbiety zostanie odprawiona msza św. z modlitwą ekumeniczną, po czym nastąpi złożenie urn do Grobu Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Katowickiej w Cieszynie.

Pochówek dzieci utraconych, czyli dzieci zmarłych wskutek poronienia na różnym etapie ciąży jest możliwy. Wspólne groby dzieci utraconych są przyjętym w wielu miastach w Polsce rozwiązaniem w przypadku, gdy rodzice nie zdecydują się na indywidualny pogrzeb.

W Cieszynie grób dzieci utraconych znajduje się na Centralnym Cmentarzu Komunalnym. Dwa razy do roku organizowane są uroczyste pogrzeby. Akt złożenia poprzedza msza św. wraz z modlitwą ekumeniczną w intencji dzieci, na którą może przyjść każdy.

Dzięki porozumieniu kilku instytucji: Urzędu Miejskiego w Cieszynie, ZZOZ Szpitala Śląskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 2018 r. możliwe stało się godne pochowanie dzieci martwo urodzonych. Uroczystości te koordynuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

Mat. Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

 

google_news