Wydarzenia Czechowice-Dziedzice Oświęcim

Pociągi na trasie Oświęcim – Czechowice-Dziedzice już od 18 marca

Fot. Urząd Marszałkowski w Krakowie

Nadchodzi dzień wyczekiwany przez wielu pasażerów. Na trasę Oświęcim – Czechowice-Dziedzice po ponad trzyletniej przerwie wracają pociągi osobowe. 18 marca o 5.01 na tory wyjedzie pierwszy z nich.

 

Jak pisaliśmy TUTAJ, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego postanowił wznowić kursy na tej trasie i opracował projekt rozkładu jazdy, który poddał konsultacjom społecznym. Do końca stycznia zainteresowani mogli sugerować zmiany, jakie chcieliby do niego wprowadzić. Takich uwag wpłynęło ponad 50. Wszystkie zostały uznane za zasadne, jednak tylko część z nich uwzględniono w rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 18 marca. Niektóre będą musiały dłużej poczekać na wdrożenie. Wynika to po części z utrudnień związanych z trwającą modernizacją linii kolejowej z Krakowa do Trzebini, a po części z ograniczeń spowodowanych obowiązującym rozkładem jazdy na trasie z Krakowa do Oświęcimia. Kursy do Czechowic-Dziedzic mają być bowiem przedłużeniem tej relacji.

 

Kolejne zmiany będą wprowadzane stopniowo, razem z innymi korektami rozkładu jazdy. Zaś jego zupełnie nowa wersja, która wejdzie w życie w grudniu, ma już zawierać wszystkie poprawki proponowane przez podróżnych. Godziny odjazdu pociągów z Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic można sprawdzić TUTAJ.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments