Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Pociągi znikają do wakacji

Fot. Wojciech Ciomborowski

Polskie Linie Kolejowe wznawiają prace modernizacyjne prowadzone pomiędzy Krakowem Płaszowem a Suchą Beskidzką i Chabówką a Zakopanem. W związku z nimi od niedzieli pomiędzy Krakowem a Zakopanem wstrzymany zostanie ruch pociągów dalekobieżnych i regionalnych. W ich miejsce uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Wszystkie zmiany uwzględniono w rozkładzie jazdy pociągów, który zaczyna obowiązywać od niedzieli.  Jak zapewnia Dorota Szalacha z PKP PLK organizacja ruchu jest planowana tak, by zapewnić podróżnym jak najlepszą komunikację. – Miejsca odjazdu i dojścia do komunikacji autobusowej są oznakowane. Podróżni kontynuujący podróż z przesiadką z pociągu na autobus będą informowani o zmianach – zapowiada.

Uciążliwości dla podróżnych potrwają do 21 czerwca. W wakacje pociągi wrócą więc na trasę z Krakowa do Zakopanego. W okresie Świąt Wielkanocnych oraz długiego weekendu majowego po modernizowanej linii kursować będzie tylko jedna para pociągów Intercity. Ponadto Koleje Śląskie także w tym okresie uruchomią jedno połączenie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments