Wydarzenia Bielsko-Biała

Marzec nie doczekał marca. Podbeskidzie znowu przegrało, więc trener wyleciał

TS Podbeskidzie przegrało kolejny mecz u siebie. Dziś „Górale” rywalizowali z Motorem Lublin, któremu ulegli 1:2. Kolejna porażka sprawiła, że z klubem pożegnał się trener Dariusz Marzec.

Wynik meczu w 37. minucie otworzył Motor, gdy po szybkiej wymianie podań z lewej strony boiska na pole karne dośrodkował Piotr Ceglarz, a tor lotu piłki zmienił Bartosz Wójcik. Pięć minut później było już 0:2 dla lublinian. Podbeskidzie niespodziewanie strzeliło gola kontaktowego w doliczonym czasie gry. Do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Daniel Mikołajewski i skierował ją do siatki.

W drugiej połowie piłkarze Podbeskidzia byli aktywniejsi, ale nie potrafili sobie stworzyć żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej, by doprowadzić do remisu. Ostatecznie musieli uznać wyższość klubu z Lublina.

Nieco ponad godzinę po ostatnim gwizdku Podbeskidzie wydało komunikat, w którym klub poinformował, że trener Dariusz Marzec został zwolniony. – Po domowej porażce z Motorem Lublin, Dariusz Marzec przestał być szkoleniowcem Górali. Dziękujemy za pracę w klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze – brzmi treść informacji.

Pod wodzą Marca zespół rozegrał sześć spotkań ligowych, a wygrał zaledwie jedno, punktując najgorzej w historii klubu.

Nieoficjalnie mówi się, że następcą Dariusza Marca ma zostać Jarosław Skrobacz.