Wydarzenia Bielsko-Biała

Podróż pociągiem do Skoczowa coraz realniejsza

Kolejna dobra informacja dla zwolenników przywrócenie ruchu kolejowego na linii Bielsko-Biała – Skoczów, a w konsekwencji aż do samego Cieszyna. Sejmik Województwa Śląskiego zadecydował o przekazaniu  750 000 złotych na dofinansowanie opracowania studium planistyczno-prognostycznego rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na wspomnianym odcinku

Dzięki tym pieniądzom przygotowanie tego dokumentu wydaje się nie być zagrożone. Przy czym musi być gotowy do października tego roku. Przypominamy, że projekt inwestycyjny o nazwie Rewitalizacja linii kolejowej Skoczów – Bielska-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem walczy o pieniądze.

Jego wnioskodawcą i liderem jest Stowarzyszeniu Aglomeracja Beskidzka, która pokryje pozostałą część kosztów przygotowania wspomnianego opracowania. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – a perspektywy rysują coraz bardziej różowe – szacowaną na jakieś 120 milionów złotych inwestycję zrealizują kolejarze w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej +.

Beskidzki projekt przeszedł już pierwszy etap oceny wniosków złożonych przez przyszłych beneficjentów. Przygotowanie studium planistyczno-prognostycznego jest częścią etapu II, w którym nastąpi weryfikacja i analiza sporządzonych opracowań. Te, które w oczach kolei zostaną uznają za warte realizacji będą sfinalizowane.

KB-bomber
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
retoryk
retoryk
4 miesięcy temu

O ile PLK nadal będą w rękach oszołomów pisiarskiego miotu,to takie idiotyzmy będa się im roić w głowach jak króliki, podobnie jak niejakiemu Lejzorkowi Rojtszwńcowi.
Ta linia nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego,to dalsze wyrzucanie pieniędzy w błoto.Podobnie jak rojenia o Centralnym Porcie Lotniczym.

Sebix
Sebix
4 miesięcy temu

Wszystko fajnie tylko 750 tys za projekt, co tam tyle kosztuje? Kilku ludzi przy komputerach na cadzie i pomiary geodetów?

Anty
Anty
4 miesięcy temu

Po co Śląskowi Cieszyńskiemu połączenie z Krakowem? Z Cieszyna do Bielska i koniec.

Monika
Monika
4 miesięcy temu
Reply to  Anty

Nikt myślący nie będzie się tłuk godzinami przez Bielsko Kęty Wadowice jak szybko przejedzie Katowice-Kraków głupota i wyrzucony grosz

Janusz
Janusz
4 miesięcy temu

Największa głupota w dziejach powiatu bielskiego mam nadzieję że w PKP i Katowicach ktoś myśli nie jak ta wiocha.

Góralka
Góralka
4 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Nie masz nic mądrego do powiedzenia to milcz. Wiocha to też ludzie a gdzie ty mieszkasz Januszu mądrej myśli.

Marian z gm Jasienica
Marian z gm Jasienica
4 miesięcy temu

Największa głupota i urojenia niektórych ludzi kto pojedzie pociągiem jak samochodem sie jedzie 15 min i połowa taniej 2-5 osobowa rodzina ,mam nadzieje że do tego nie dojdzie a w razie czego po otwarciu pół roku i wszystko zawieszone po wożeniu powietrza,

Ups
Ups
4 miesięcy temu

Urojenia he,he dobre kiedy Ty człowieku pociągiem jechałeś o czym piszesz, nie każdy jedzie łazić po galeriach .