Na sygnale Sucha Beskidzka

Podtopienia w powiecie suskim

Fot. KP PSP w Suchej

Wczoraj wieczorem nad północno–wschodnią częścią powiatu suskiego przeszły burze, którym towarzyszył intensywny opad deszczu. Nie obeszło się bez strat. Strażacy odebrali łącznie 19 zgłoszeń z terenu gmin: Jordanów – gmina wiejska, miasta Jordanowa oraz Budzów.

W 10 przypadkach zostały podtopione piwnice budynków mieszalnych oraz jednego sklepu, a w 8 drogi. Najgorsza sytuacja była w miejscowości Jordanów, gdzie jeden z ośrodków wypoczynkowych mieszczących się nad potokiem został zalany spływającymi wodami opadowymi. Zalanych zostało 12 domków letniskowych, z których ewakuowano 23 osoby.

Poza zdarzeniami związanymi z silnymi opadami deszczu strażacy w tym samym czasie otrzymali informację o pożarze suszarni w warsztacie stolarskim w Osielcu. Po dojechaniu na miejsce pożaru strażacy zastali silne zadymienie w suszarni, a pożar rozprzestrzenił się na konstrukcję dachu. Strażacy zbudowali tzw. dwie linie gaśnicze i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych pracowali wewnątrz obiektu oraz na dachu. Pożar udało się szybko opanować. Spaloną i uszkodzona konstrukcję oraz materiał produkcyjny wyniesiono na zewnątrz budynku.

We wszystkich działaniach udział brało 37 zastępów 179 strażaków.

google_news