Cieszyn Na sygnale

Podwiózł autostopowicza, a ten go okradł. Dzielnicowi zareagowali

Fot. KPP w Cieszynie

Duet cieszyńskich dzielnicowych, o których ostatniej udanej akcji pisaliśmy tutaj, może się pochwalić zatrzymaniem kolejnego przestępcy. 29-letni autostopowicz wykorzystał dobre serce podwożących go ludzi i ukradł z pojazdu saszetkę z dokumentami oraz gotówką…

29-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego łapał stopa w Bażanowicach. Chciał dotrzeć do Cieszyna, w rejon galerii handlowej. Zatrzymał się 22-letni kierowca i zaprosił autostopowicza do samochodu. Gdy dowiózł go na miejsce, mężczyzna szybko wysiadł i zniknął. Chwilę później towarzysząca kierowcy kobieta zorientowała się, że w aucie brakuje saszetki z gotówką w wysokości 1400 zł i dokumentami. Para natychmiast zawróciła, by szukać złodzieja. Nie minęło dużo czasu, gdy zauważyli go w rejonie ulicy Hajduka. 29-latek, na ich widok, zaczął uciekać i usiłował się ukryć w galerii handlowej.

– Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi mł. asp. Marek Folek i mł. asp. Łukasz Gruszczyk natychmiast pojawili się na miejscu i zauważyli szarpiących się mężczyzn. Dzielnicowy od razu rozpoznał podejrzanego, ponieważ już wcześniej 29-latek miał problemy z przestrzeganiem prawa. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Dzielnicowi ustalili, że wyrzucił on skradzioną saszetkę do śmietnika w rejonie przystanku autobusowego. Dokumenty zostały odzyskane, jednak w portfelu brakowało gotówki. Jak się okazało, złodziej miał ją przy sobie. Nie potrafił jednak podać dokładnej kwoty, którą „dysponował”, ani też wskazać, skąd ją posiada. Za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Dzielnicowi cieszyńskiej komendy – Łukasz Gruszczyk i Marek Folek – to zgrany duet. Wcześniej niejednokrotnie pełnili wspólnie służbę w patrolu interwencyjnym, a obecnie współpracują jako dzielnicowi. Łukasz Gruszczyk jest dzielnicowym rejonu nr 8, obejmującego osiedle Piastowskie, Pastwiska oraz Kalembice. Marek Folek jest dzielnicowym rejonu nr 3, który obejmuje osiedle Bobrek, Krasną oraz Gułdowy.

google_news