Wydarzenia Żywiec

Podwyżka opłat za śmieci w Koszarawie

Radni gminy Koszarawa podczas głosowania nad podwyżką za odbiór śmieci. Fot. UG Koszarawa

Od stycznia 2023 roku mieszkańcy gminy Koszarawa będą musieli głębiej sięgnąć do portfeli przy opłacie za odbiór śmieci.

Podczas wczorajszej (30 września) sesji Rady Gminy radni zdecydowali, aby od stycznia przyszłego roku miesięczna opłata od osoby za odbiór śmieci wzrosła z 23 zł do 28 zł. Za podwyżką opowiedziało się 11 radnych, 2 było przeciwnych, a 1 wstrzymał się od głosu. W przypadku osób, które nie oddają odpadów biodegradowalnych, bo mają przydomowe kompostowniki opłata wzrośnie z 20 zł do 24 zł. W tym przypadku radni byli jednomyślni. Dodajmy, że obniżono opłatę podwyższoną w przypadku, gdy ktoś nie prowadzi segregacji z 69 zł do 56 zł.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
1 rok temu

Ci radni co byli przeciw powinni doplacic różnice do UG i byłoby git. Przypuszczam że zaraz by zmienili zdanie bo tu nie chodzi o dobro gminy tylko o czystą złośliwość .

henryk
henryk
1 rok temu

i słusznie że podwyśzyli opłaty bo niby skąd samorządy maja brać pieniądze jak rząd im nic nie daje a jeszcze muszą odprowadzać do Warszawy- te podwyżki powinny być jeszcze większe

za mała drożyzna
za mała drożyzna
1 rok temu
Reply to  henryk

aha, i doprowadzić do buntu mieszkańców? Na złość mamie odmrożę sobie uszy?

Unia kazała
Unia kazała
1 rok temu

Żadna rewelacja, w koło wszystko drożeje, nie są potrzebni do tego radni. Ci radni co byli przeciwni, wstrzymał się – na innym świece żyją?. Przyzwyczajeni jesteśmy już dostatecznie. Pytanie dlaczego tak mało podwyższono.