Wydarzenia Cieszyn

Pogórze: Szykuje się żywa lekcja historii

Fot. Krzysztof Marciniuk

28 sierpnia w Pogórzu odbędzie się VI Piknik Historyczny. Na tę unikatową w skali regionu żywą lekcję historii zapraszają wspólnie Stowarzyszenie Przyjaciół Pogórza, Rada Sołecka oraz wszystkie organizacje społeczne działające w miejscowości i firmy ją wspierające.

– Nasz projekt „Pogórze – odkrywanie śladów historii” – dofinansowany został z projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą „Wdzięczni Bohaterom Powstań Śląskich” oraz z budżetu gminy Skoczów. W tym roku upamiętnimy 100. rocznicę III Powstania Śląskiego, w którym uczestniczyli również mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego. Tradycyjnie odbędzie się rekonstrukcja historyczna, tym razem przedstawiająca walki powstańców śląskich. Nie braknie wystaw o tematyce militarnej, skoków spadochronowych, gier i zabaw, a także konkursu strzeleckiego o puchar najlepszego strzelca Pogórza. Nasze organizacje społeczne zadbają o smaczną kuchnię. Warto do nas przyjechać, do czego, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam – mówi Mariusz Rodenko, sołtys Pogórza.

Impreza rozpocznie się o 14.00 zbiórką przy pomniku na ulicy ks. Stanisława Gawlasa, a następnie podniesieniem flagi narodowej i złożeniem kwiatów przy monumencie. To będzie również czas na okolicznościowe przemowy, przemarsz pocztów sztandarowych i gości, a także odsłonięcie tablicy przy ścieżce edukacyjno-historycznej. Oficjalne otwarcie VI Pikniku Historycznego nastąpi o 15.00. Rekonstrukcje zaplanowano na 16.45, a godzinę później skoki spadochronowe i lądowanie śmigłowca. Impreza zakończy się około 18.30.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
2 lat temu

Super jak tylko będzie pogoda zabieram dzieci i jadę z pow BB
Czy będzie blisko miejsce do zaparkowania.

Last edited 2 lat temu by Olek