Wydarzenia Oświęcim

Pogrzeb starosty oświęcimskiego Marcina Niedzieli w piątek – Żałoba w powiecie

W piątek (24 września) odbędzie się pogrzeb starosty oświęcimskiego Marcina Niedzieli.

Rozpocznie się od mszy żałobnej o 14.00 w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Po mszy ciało zmarłego starosty pochowane zostanie na kęckim cmentarzu komunalnym.

Przypomnijmy, że starosta Marcin Niedziela zmarł w nocy w piątek (17 września) o czym pisaliśmy – TUTAJ.

Z uwagi na śmierć starosty Marcina Niedzieli wicestarosta Paweł Kobielusz wydał dzisiaj (20 września) specjalne zarządzenie o ogłoszeniu żałoby na terenie powiatu oświęcimskiego do dnia pogrzebu, czyli do piątku (24 września). Na znak żałoby opuszczone zostały flagi powiatu do połowy masztu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz wywieszone flagi powiatu z kirem na budynkach jednostek organizacyjnych powiatu. Ponadto wicestarosta zarządził odwołanie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest starostwo i jego jednostki organizacyjne.

Apeluje się w tym okresie na terenie powiatu oświęcimskiego do wójtów, burmistrzów i prezydenta miasta oraz kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży o uszanowanie powyższej żałoby. Apeluje się także do organizatorów imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie lub jeśli to niemożliwe o uczczenie zmarłego minutą ciszy – zaznaczył wicestarosta Paweł Kobielusz.

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu uruchomiono wirtualną Księgę Kondolencyjną. Można do niej składać kondolencje i dzielić się wspomnieniami związanymi ze zmarłym starostą przesyłając treść na adres e-mailowy: /[email protected]/.

 

 

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 miesiąc temu

Tragedia ale czy ogłaszanie 5 dni żałoby w powiecie to nie przesada? Kondolencje dla rodziny.