Sport Cieszyn

Pogwizdów: Wędkarze łowili, wójt nagradzał

Na łowisku Trzy Stawy, którego gospodarzem jest Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Pogwizdowie, odbyły się doroczne zawody wędkarskie o Puchar Wójta gminy Hażlach. Wędkowało ponad 30 uczestników, rywalizując w kategoriach spławik i grunt.

W tej pierwszej zwyciężył Stanisław Pluta, drugi był Henryk Rosiński, a trzeci Jakub Otręba. W kategorii grunt wygrał Kamil Szweda, drugi był Eugeniusz Szeląg, a trzeci Mariusz Tolasz.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy i sędziowie zostali poczęstowani grochówką. To bynajmniej nie koniec wędkarskich emocji. – 24 lipca o godzinie 8, planujemy organizację zawodów par mieszanych, a początkiem września zawodów dla najmłodszych mieszkańców gminy Hażlach – informuje Jan Cieślar, prezes pogwizdowskiego Koła PZW.

Ze swej strony bardzo dziękuję za bardzo dobrą współpracę na linii gmina Hażlach – Koło PZW Pogwizdów. W tym miejscu trzeba podkreślić, o czym wiele osób zapomina, że od wielu lat w czynie społecznym członkowie pogwizdowskiego koła dbają o tereny dzierżawione od gminy. Obszar Łowiska Trzy Stawy stanowi dla wielu z nas piękny teren rekreacyjny, wybierany jako miejsce rodzinnych spacerów – podsumowuje wójt Grzegorz Sikorski.

google_news