Wydarzenia Cieszyn

Pojazd alarmowy. Akcja pomocowa w Cieszynie

Fot. ZK Cieszyn

Pod nazwą “Pojazd alarmowy” kryje się akcja pomocy osobom starszym i chorym z Cieszyna i powiatu cieszyńskiego. Bardzo potrzebna w obecnym ciężkim okresie.

Od połowy marca w Cieszynie trwa akcja Hufca Ziemi Cieszyńskiej i tutejszego Ośrodka Edukacji Obronnej “Garnizon”. Na pomysł wpadli por. Tomasz Głasek funkcjonariusz Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie i komendant Hufca w jednej osobie mł. chor. w stanie spoczynku Krzysztof Neścior – emerytowany funkcjonariusz tej jednostki i szef „Garnizonu”.

Kiedy w połowie marca w powiecie cieszyńskim zaczęły pojawiać się pierwsze zachorowania na COVID -19 obaj zastanawiali się długo. Postanowili wykorzystać samochód i zorganizować akcję, którą nazwali „Pojazd alarmowy”. Do udziału zachęcili dorosłych harcerzy i innych wolontariuszy. Pomagają osobom starszym, niepełnosprawnym, chorym, a także będącym w kwarantannie domowej. Robią zakupy, dowożą do lekarza, odbierają leki, wynoszą śmieci.

Potrzeba pomocy jest coraz większa. Ekipa wyjeżdża z pomocą nawet kilka razy dziennie. Zlecenia od osób potrzebujących są zbierane poprzez cieszyński MOPS lub bezpośrednio telefonicznie. – To jest całkowicie naturalne, że jeśli tylko możemy pomóc, to pomagamy. Teraz jest czas, żeby choć w taki sposób podziękować starszemu pokoleniu i okazać mu szacunek. To jest nasze, ludzi młodych, zadanie – podkreślają pomysłodawcy akcji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Super postawa

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Nie no – REWELACJA… Fantastycznie się ogląda jak “rząd” dzielnie “walczy” z problemem który sam stworzył.
SALUT!