Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Przedpremierowy pokaz w bielskim kinie. Widzowie spotkają się z twórcami!

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

Film do kin trafi 16 lutego, jednak widzowie z Bielska-Białej i okolic będą mieli okazję zobaczyć go już 10 lutego! Wtedy w bielskim kinie Helios odbędzie się pokaz przedpremierowy z udziałem twórców. Na dzień dzisiejszy swoją obecność potwierdzili m.in. Artur Żmijewski czy Adam Bobik. Całość rozpocznie się o 16.00. Nie zabraknie spotkania i rozmowy z twórcami oraz aktorami, którzy będą opowiadać o wyjątkowej produkcji.

Bilety można nabyć na stronie bielskiego kina Helios – KLIKAJĄC TUTAJ.

Autorem scenariusza prequela, podobnie jak w przypadku słynnej trylogii, jest Andrzej Mularczyk. Na ekranie pojawią się m.in. Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Krzanowska, Mirosław Baka, Wojtek Malajkat, Anna Dymna, Janusz Chabior i Adam Ferency.

Nie tylko Andrzej Mularczyk jest nazwiskiem łączącym nowy film z tymi sprzed 50 lat. Drugim jest Anna Dymna. – To było w siedemdziesiątym trzecim roku. To była moja pierwsza rola po studiach. Zagrałam Anię Pawlaczkę. I teraz nagle dostałam propozycję, żeby tutaj zagrać taki epizodzik. Trochę nie mam czasu na to, żeby przyjmować takie role, ale potem dowiedziałam się, że scenariusz napisał Andrzej Mularczyk, a ja się z nim bardzo przyjaźniłam. I pomyślałam, że to będzie fajne. Będę grała własną prawujenkę – mówi aktorka.

Film reżyseruje Artur Żmijewski. – Chcę zrobić film, który będzie zrozumiały dla współczesnego widza, który wytłumaczy genezę sporu Pawlaków i Karguli oraz opisze świat, w którym żyli przed przybyciem na Ziemie Odzyskane. Chcę, żeby była to zupełnie nowa, uniwersalna opowieść o nas – takich, jakimi jesteśmy na co dzień, z wszystkimi wadami i zaletami. Niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. W jednym z wywiadów Andrzej Mularczyk powiedział: „Prawdziwa komedia musi bawić i wzruszać”. I mam nadzieję, że tak właśnie będzie – tłumaczy Artur Żmijewski.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
24 dni temu

W dniu 05.02.2024 w Waszym wydawnictwie zaczęła działać cenzura
Zniknęły wpisy dotyczące wypowiedzi Szlagora.
Czyżby mieszkańcy z Żywca byli obywatelami drugiej kategorii.

Germenegilda
Germenegilda
24 dni temu
Reply to  Kibic

To nie cenzura

Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

Mam sąsiada na podolu, pode mną mieszka, nazywa się Gulgul, trunkowy jest. Trochę rozrabia jak popije ale da się żyć w przerwach.