Wydarzenia Sucha Beskidzka

Pół wieku razem w Gminie Jordanów – ZDJĘCIA

Jubilaci z Gminy Jordanów – foto UG Jordanów

Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania –  te słowa amerykańskiego dziennikarza i nowelisty Ambrosa Biercea stały się motywem przewodnim uroczystości jubileuszów małżeńskich w Gminie Jordanów.

Liczne grono świętujących długoletnie pożycie małżeńskie przyjęło zaproszenie Wójta Gminy Jordanów Artura Kudzi oraz Przewodniczącego Rady Gminy Daniela Mirka na uroczyste spotkanie połączone z wręczeniem nadanych przez Prezydenta RP medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Na wstępie uroczystości włodarze gminy pogratulowali małżeństwom okazałych jubileuszów, złożyli życzenia dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne wspólnie spędzone lata. Następnie Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady wręczyli obchodzącym w tym roku złote gody parom medale, pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki.  Swoje „półwiecze” obchodziło w tym roku aż 21 par. Wśród przybyłych gości znalazły się również małżeństwa, które mogą poszczycić się 60-cio oraz 65-cio letnim stażem. Wszystkie pary chętnie dzieliły się swoją receptą na tak długo spędzone lata. Warto odnotować, że w bieżącym roku jedna z par w Gminie Jordanów obchodzi kamienną rocznicę i może pochwalić się 70-cio letnim stażem małżeńskim. Podniosłą uroczystość zakończył toast i wspólnie odśpiewane „Sto lat” – pożycia małżeńskiego rzecz jasna.

Foto: UG Jordanów

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

Ten topór w herbie USC nie wróży nic dobrego. Muszą być pary gdzie niektórzy małżonkowie nie doczekali. Tu jest największy problem przy pół wieku razem.