Cieszyn Na sygnale

Policja cieszyńska: Listopad na drogach

Fot. KPP Cieszyn

W ubiegłym miesiącu na drogach powiatu cieszyńskiego doszło w sumie do 7 wypadków, w których zostało rannych 6 osób. Jedna osoba zginęła. Policjanci w listopadzie zatrzymali 44 kierowców, którzy usiedli za kółko, będąc pod wpływem alkoholu.

Jak informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji, w analogicznym okresie w 2017 roku było 16 wypadków. Podobnie jak teraz,  była jedna ofiara śmiertelna.  Porównując dalej analizowane miesiące, trzeba pokreślić , że wzrosła liczba kolizji- w 2017 roku to 144 takie zdarzenia, natomiast w 2018 już o 20 więcej, bo 164. Policjanci w listopadzie tego roku zatrzymali za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h dwóch kierujących, którym odebrano prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Powód wypadków nie zmienia się od lat. To najczęściej nadmierna prędkość, jazda zbyt blisko drugiego uczestnika ruchu, śliska jezdnia, a w dalszej kolejności nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowo wykonywane manewry, m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments