Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Szokujące podwyżki cen śmieci

Czechowice-Dziedzice stają przed koniecznością wprowadzenia szokujących wręcz podwyżek cen wywozu odpadów. Zjeść taką żabę będą też wkrótce musieli mieszkańcy kolejnych gmin.

Czechowice-Dziedzice są związane z umową na wywóz śmieci obowiązującą do 1 maja 2019 roku. 13 października ogłoszono przetarg na taką usługę na okres kolejnych 20 miesięcy. 22 listopada otwarto oferty, których wysokość wywołała niemały szok. Najtańsza – Sanit-Transu – opiewa na 14 milionów złotych. Druga była o 4,5 miliona wyższa. Jak mówi Bernadetta Klimek, naczelnik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w Urzędzie Miejskim, jej przyjęcie oznacza zwiększenie miesięcznej raty za wywóz śmieci z 440 do 740 tysięcy złotych.

Na nadchodzącej cenowej rewolucji pisze „Kronika Beskidzka” w wydaniu z 6 grudnia.

E-wydanie dostępne tutaj.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lechu
lechu
2 lat temu

Cwane chamy wykończyli komunalkę jak busy PKS i teraz robią z ludzi niewolników!!!!

ZamowMariana.pl
ZamowMariana.pl
2 lat temu

Tylko gminy mogą pozwolić sobie na podwyżki. Przedsiębiorcy prywatni walczą o klienta jakością usług. Dwoję się i troję, aby ceny wywozu gruzu i odpadów po budowie zostawić na tym samym poziomie. No właśnie, jeśli szukacie dobrej firmy w Warszawie, dzwońcie tel.: *** *** *** śmiało. Marian i ekipa czeka:)

Franuś
Franuś
2 lat temu

To prawda, gminy podwyższają ceny i mają usprawiedliwienie, że to dostawcy usługi podwyższają. I to przechodzi bez większych problemów w atmosferze pośpiechu, że nie ma czasu. I nie do końca jest uzasadnienie, że zrobiono wszystko i to co zrobiono jest optimum bo takiego nie muszą przedstawić radnym. Przychylni radni włodarzowi zaakceptują. A mieszkańcy muszą przyjąć.

Bartek
Bartek
2 lat temu

CÓŻ, ZAŁOŻYMY ŻÓŁTE KAMIZELKI I POGONIMY KOGO TRZEBA.

Franuś
Franuś
2 lat temu

Czy ktoś z UM sprawdził kalkulację? Może czas się zastanowić poważnie aby powołać własne jednostki organizacyjne w gminach zamiast wynajmować przy ciągle rosnących cenach i to coraz bardziej drastycznie.

Obserwator
Obserwator
2 lat temu
Reply to  Franuś

Też możesz startować

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  Obserwator

Dziękuję za niezwykle cenną radę. Zaobserwowałeś w samym sednie problemu. Takich komentarzy trzeba więcej, wtedy ich będzie dużo. A jak dużo to lepiej niż mało.