Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Policja poszukuje groźnego oszusta

Policjanci z całej Polski poszukują ukrywającego się gdzieś na terenie kraju Andrzeja Witkowskiego vel Andrzeja Kowalskiego. Jest on podejrzany o dokonanie szeregu przestępstw gospodarczych.

W kontaktach podaje się za biznesmena i posługuje fałszywą tożsamością. Jak podaje policja mężczyzna już od 13 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. W tym czasie wydano za nim kilkanaście listów gończych, głownie w sprawach dotyczących oszustw o charakterze gospodarczym, popełnianych na szkodę osób prywatnych, firm oraz skarbu państwa. Podejrzany jest między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej zwrot podatku VAT.

Andrzej Witkowski ma 54 lata. Ostatnio posługiwał się nazwiskiem Andrzej Kowalski. Policja dysponuje jedynie jego wizerunkiem sprzed trzech lat, kiedy to poszukiwany miał tęgą budowę ciała, włosy szpakowate oraz zły stan uzębienie. Jego wzrost to około 170 -175 centymetrów. W tym czasie nosił też okulary. Osoby, których informacje mogą pomóc w ujęciu oszusta proszone są o kontakt z prowadzącą śledztwo w tej sprawie Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie (tel. 17 858 2310) lub z najbliższą jednostką policji (numer alarmowy 997)

 

google_news